Recent News
Klocki drewniane – zabawki dla małych fanów konstrukcji

Różnego rodzaju klocki są uwielbiane przez niemal wszystkie dzieci. Bardzo dużo maluchów woli też klocki, które nie wpina się do siebie, a układa na szybko jeden na drugim. W tym celu idealnie sprawdzają się klocki drewniane o różnych kształtach, które stwarzają wiele możliwości świetnej zabawy kreatywnej. Jakie zatem klocki z drewna wybrać dla swojej pociechy?

Klocki drewniane a bezpieczeństwo zabawy

Jak wiadomo, priorytetem każdej zabawy powinno być bezpieczeństwo maluchów. Dotyczy to również bawienia się klockami z drewna. Powinny być one przede wszystkim wykonane z dobrej jakości surowców, dopuszczonych do kontaktu z dziećmi. Klocki takie powinny być też dobrze wykończone i oszlifowane, by nie miały żadnych drapiących miejsc czy wystających drzazg.

Warto też sięgnąć po klocki nieco większych wymiarów, szczególnie, jeśli mają się nimi bawić maluchy, które jeszcze biorą większość przedmiotów d buzi. Dla nich też warto wybrać wersje z naturalnego drewna, niepokryte żadnymi lakierami czy innymi substancjami. Klocki drewniane trzeba też przechowywać w suchym miejscu, by nie wilgotniały i nie zaczynały pleśnieć.

Jakie klocki drewniane wybrać?

Bardzo często wybieranym rodzajem klocków z drewna są zestawy składające się z klasycznych kostek, z których można układać wieżę lub inne budowle. Można jednak wybrać dzieciom też klocki o innych kształtach – w sklepach z zabawkami są dostępne wersje mieszane, z takimi klockami, jak:

– trójkątne,

– prostokątne,

– okrągłe,

– łuki,

– półkola.

W dodatku na opakowaniu lub instrukcji tych zestawów można znaleźć pomysły na wiele ciekawych konstrukcji, które też pobudzą wyobraźnię dzieci do zrealizowania własnych pomysłów budowlanych.

Warto też sięgnąć po klocki drewniane pokryte z wierzchu obrazkami na każdej ścianie, dzięki czemu dzieci poza zwykłym tworzeniem budowli, mogą też układać swoiste puzzle. To doskonała zabawa szczególnie dla maluchów, a na obrazkach często są motywy z bohaterami ulubionych bajek. Takie klocki wyróżniają się dodatkowymi walorami edukacyjnymi dla maluchów.

News Reporter